تکنولوژی های طراحی سایت

یکی از تکنولوژی های طراحی سایت استفاده از زبان های مختلف برنامه نویسی می باشد . طراحان وب برای اینکه بتوانند به خواسته های مشتریان خود پاسخگو باشند باید به زبان ها مختلف برنامه نویسی آشنایی کامل داشته باشند . در متن پایین توضیح مختصری از یکی از زبان های برنامه نویسی می پردازیم که php  نام دارد.

php چیست ؟

پی اچ پی یک زبان اوپن سورس (قابل توسعه ) و اسکریپت نویسی می باشد، پی اچ پی در سمت سرویس دهنده پردازش و خروجی که به صورت اچ تی ام به مرورگر ارسال میشود.

تاریخچه پی اچ پی :

پی اچ پی در سال 1994 توسط راسموس لردوف به وجود آمد

Apache چیست ؟ 

Apach یک وب سرور و وظیفه اش ارائه سرویس وب در لوکال می باشد که حتما برای نصب پی اچ پی بهش احتیاج داریم ، که خوشبخاته اوپن سورس هست و رایگان :D

Mysql چیست ؟

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) است که امکان ذخیره سازی، جستجو، مرتب کردن و بازیابی داده ها را فراهم می کند. سرور MySQL به چندین کاربر اجازه استفاده همزمان از داده ها را می دهد و دسترسی افراد معتبر به داده ها را تسریع می کند. بنابراین MySQL یک سرور چند کاربره و چند ریسمانه است. اگرچه تاریخچه پیدایش MySQL به سال1979 بر می گردد اما عرضه عمومی آن از سال 1996 آغاز شده است. این سیستم مدیریتی پایگاه داده، رایج ترین پایگاه داده کد باز (open Source) محسوب می شود.

برتری های MySQL

رقبای اصلی MySQL عبارتند از: PostgreSQL, SQL Server, و Oracle. در برابر این رقبا، MySQL از مزیت های بیشتری برخوردار می باشد